SanaLKolik.Forumm.Biz | Kaliteli Paylaşımın Yeni Adresi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SanaLKolik.Forumm.Biz | Kaliteli Paylaşımın Yeni Adresi

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Büyük Öğrenci Mitingi 7 Kasım'da

3 posters
YazarMesaj
DanqeR
Admin

Admin
DanqeR

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 192
<b>Kayıt Tarihi</b> Kayıt Tarihi : 11/09/09
<b>Nerden</b> Nerden : İStanbuL....
<b>Yaş</b> Yaş : 35
<b>Doğum Tarihi</b> Doğum Tarihi : 24/03/89

Büyük Öğrenci Mitingi 7 Kasım'da Empty
MesajKonu: Büyük Öğrenci Mitingi 7 Kasım'da   Büyük Öğrenci Mitingi 7 Kasım'da I_icon_minitimeC.tesi Ekim 31, 2009 2:45 pm

Öğrenci Gençlik Sendikası (Genç-Sen) 7 Kasım’da Ankara’da büyük bir öğrenci mitingi ile YÖK’ü protesto etmeye hazırlanıyor.

Bu yıl, diğer yıllardan farklı olarak, Eğitim-Sen, TÖK (Tıp Öğrenci Kolu), TMMOB Genç ve daha birçok gençlik örgütüyle birlikte düzenlenecek olan mitingde, hep bir ağızdan, YÖK’ün olmadığı, söz, yetki, karar hakkının öğrencilerde ve eğitim emekçilerinde olduğu bir üniversite için haykıracaklar.

Miting Cebeci'den Başlayacak

Öğrenciler, temel sorunlarını paralı eğitim, barınamama ve özgür bir üniversitenin olmaması şeklinde sıralıyorlar. Tüm bu sorunların kaynağı olarak 12 Eylül darbesinin neredeyse ilk ürünü olan YÖK’ü gören öğrenciler, 6 Kasım 1981’de kurulan YÖK’ün kuruluş yıldönümünde Ankara’da büyük bir miting düzenleyecekler. 7 Kasım’da, Ankara’da düzenlenecek olan miting, saat 12.00’de Cebeci Kampüsü önünden başlayacak ve Kolej Kavşağı’nda sona erecek. Mitingde taleplerini, özerk, demokratik, parasız üniversite taleplerini haykıracak olan öğrenciler ve eğitim emekçileri, bu sorunların ortadan kalkması için YÖK düzeninin değişmesi gerektiğini bir kez daha güçlü bir şekilde dile getirecekler.

Türkiye'nin Dört Bir Yanından Otobüs Kalkacak

Miting için 6 Kasım günü bütün şubelerde yapılacak olan protesto eylemlerinin ardından, birçok ilden otobüslerle Ankara'ya Genç-Sen'liler hareket edecek. Otobüs kalkacak olan illerin listesi;

* Bursa
* Çanakkale
* Eskişehir
* Gaziantep
* İstanbul
* İzmir
* Kocaeli
* Mersin
* Samsun

Mitingin ardından Grup Kızılırmak ve Kutup Yıldızı şarkıları, türküleriyle sahne alacak ve toplanan binler halaylarla, marşlarla taleplerini bir kez daha herkese duyuracaklar. Türkiye’nin dört bir yanından otobüslerle Ankara’da buluşacak olan Genç-Sen’liler, bu konuya kayıtsız kalmak istemeyen, YÖK düzenine karşı çıkan bütün öğrencileri 7 Kasım’da Ankara’da olmaya davet ediyor.
N3squik
Admin

Admin
N3squik

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 1307
<b>Kayıt Tarihi</b> Kayıt Tarihi : 11/09/09
<b>Nerden</b> Nerden : Ankara
<b>Yaş</b> Yaş : 33
<b>Doğum Tarihi</b> Doğum Tarihi : 22/04/91

MesajKonu: Geri: Büyük Öğrenci Mitingi 7 Kasım'da   Büyük Öğrenci Mitingi 7 Kasım'da I_icon_minitimeC.tesi Ekim 31, 2009 2:45 pm

Paylaşım İçin Teşekkürler...
https://sanalkolik.yetkinforum.com
Ece
Admin

Admin
Ece

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 795
<b>Kayıt Tarihi</b> Kayıt Tarihi : 14/09/09
<b>Nerden</b> Nerden : Evden
<b>Yaş</b> Yaş : 48
<b>Doğum Tarihi</b> Doğum Tarihi : 22/03/76

MesajKonu: Geri: Büyük Öğrenci Mitingi 7 Kasım'da   Büyük Öğrenci Mitingi 7 Kasım'da I_icon_minitimeC.tesi Ekim 31, 2009 4:06 pm

emeğine sağlık teşekkürler
http://genclikdunyasi.forumv.biz/index.htm

Büyük Öğrenci Mitingi 7 Kasım'da
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Büyük Aşk